Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem
1. Dzisiaj 47 dzieci naszej parafii pierwszy raz przyjmuje Komunię świętą. Powierzamy je Matce Ludźmierskiej, aby czystość serca i miłość do Jezusa zachowały przez całe życie. Nabożeństwo majowe dla dzieci z rodzinami w „białym tygodniu”, po Mszy św. wieczornej. Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych, za dar ołtarza – relikwiarz przeznaczony dla relikwii św. Stanisława BM oraz za sprzątanie i przygotowanie bazyliki na świętowanie. Dzisiaj na godz. 18.00 dotrą do Matki Bożej pielgrzymi ze Słopnic, wędrujący co roku Beskidzkim Camino. Pielgrzymi modlą się w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Zachęcamy do codziennych nabożeństw majowych. W naszej świątyni po Mszy św. wieczornej, czy przy kapliczkach.
2. W tygodniu:
* poniedziałek – Spotkanie z młodzieżą z kl. 8 przed bierzmowaniem w poniedziałek 19 maja, po wieczornej mszy świętej w sali domu pielgrzyma. Triduum przed bierzmowaniem w poniedziałek wtorek i środę 26, 27, 28 maja, połączone z próbami do uroczystości bierzmowania które odbędzie się w piątek 30 maja o godz.18.00. Sakramentu udzieli bp Janusz Mastalski.
* środa – nowenna do MB Ludźmierskiej o godz. 18.00, w tym dniu modlimy się także przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II
* czwartek – nowenna i modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II,
* sobota – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; po Mszy św. wieczornej zapraszamy do sali w Domu pod Tęczą na wieczór z dobrym filmem. Tym razem zobaczymy film „Sprawa Chrystusa”.
* w przyszłą niedzielę, 25 maja o godz. 16.00 w naszej Bazylice odbędzie się XIV koncert z cyklu ”Śpiewajmy Ludźmierskiej Pani” im. ks. Prałata Tadeusza Juchasa. Wystąpią chóry:
* z Krakowa chór ARKA z Krakowa-Bieńczyc;
* chór MISERICORDIA z Tylmanowej;
*schola AKATIHST z Tarnowa;
*chór REDEMPTORIS CANTORES z Krakowa;
*Chór MAGNIFICAT z Ludźmierza.
Z kolei na godz. 18.00 dotrą do Matki Bożej pielgrzymi z Dobrej, wędrujący Beskidzkim Camino.
3. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Msza Święta o godzinie 11.00 zostanie odprawiona na terenie corocznej wystawy zwierząt koło jeziorek, po niej ok. 12.00 wyruszymy procesją do naszej bazyliki. Ołtarze będą w następujących miejscach przy ul. Podhalańskiej:
* 1 – u rodziny Szerszeń;
* 2 – u rodzin Komperda i Łaba;
* 3 – u rodziny Ozorowskich;
* 4 – przy Domu Podhalan.
Zakończenie w bazylice. W Długopolu procesja po Mszy św. o 9.30; od kościoła do osiedla Za Wodą. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy.
4. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wybrali się na procesję św. Stanisława. Niosącym figurę naszej Pani Ludźmierskiej, zespołowi Podhalanie, wreszcie parafianom w strojach regionalnych. Ks. Aleksy – misjonarz z Boliwii składa wyrazy podziękowania za ofiarowaną pomoc dla misji w wysokości 14.125 zł, 111 $USD, 10 euro.
5. Parafia, jak co roku, organizuje kolonię dla dzieci i młodzieży. W tym roku wyjazd kolonijny odbędzie się do Łeby nad polskie morze w dniach od 28 czerwca do 5 lipca. Spotkanie organizacyjne i zapisy w piątek 23 maja o godz. 19.00 w sali domu pielgrzyma.
Za dwa tygodnie 31 maja nasze sanktuarium przeżywać będzie główne uroczystości w Roku Jubileuszowym. Ks. bp Janusz Mastalski będzie przewodniczył sumie odpustowej w święto Nawiedzenia NMP, po mszy św. zapraszamy do wysłuchania pieśni Maryjnych w wykonaniu chórów i scholi naszego dekanatu. Z kolei w niedzielne popołudnie pragniemy, wraz z Ludźmierskim Odziałem Związku Podhalan, zaprosić na piknik rodzinny piknik. Będą liczne atrakcje, gry i zabawy dla dzieci i starszych. Gdyby też ktoś finansowo, czy rzeczowo zechciał wesprzeć to wydarzenie – serdecznie się polecamy.

6. W nawiązaniu do wysłuchanego dzisiaj listu biskupów, zachęcamy do złożenia swojego podpisu przy poparciu inicjatywy „Stop seksualizacji dzieci”. W przyszłą niedzielę będzie możliwość zrobić to przy naszej świątyni.
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: dla dzieci nowy numer Stasia. Dla starszych – Niedziela, Gość Niedzielny, Historia Kościoła.
8. Szkoła Podstawowa w Ludźmierzu zaprasza na V edycję akcji „Twoja krew, moje życie”. Krew będzie można oddawać w budynku szkoły, we wtorek 20 maja, w godz. 8.30-13.00.
Niech opieka Maryi oraz natchnienia i moc Ducha Świętego towarzyszą dziś wszystkim Polakom w dokonaniu mądrych i odpowiedzialnych wyborów Prezydenta dla naszej Ojczyzny.
