MBL objawia nam Trójcę Świętą

W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej Matka Boża idzie dzisiaj w góry, by objawić nam Trójcę Świętą. I wyśpiewuje przepiękny hymn uwielbienia Boga. Żeby dobrze służyć – trzeba się modlić. W dzisiejszym świecie wielu ludzi traci najpierw wiarę w Boga, a potem szacunek do drugiego człowieka. Człowiek wierzący musi zaprosić Boga do swojego życia. Chwalebny jesteś wiekuisty Boże – śpiewaliśmy w dzisiejszym psalmie. Chwalebny, znaczy mający władzę, ciężki, nieprzesuwalny. Pan Bóg ma władzę nad sercem człowieka, bo kocha. A miłość jest narzędziem poznania Boga. – mówił w kazaniach odpustowych ks. Jarosław Żmija, który był wikarym w Ludźmierzu w latach 2000-2004.

Jaka jest moja modlitwa? Raduję się z daru życia, jak Maryja? Co robimy z Synem Maryi? Ona wciąż idzie w góry, aby się modlić z nami. Weźmy Ją do siebie, nie bądźmy rozczarowani Jezusem.

Scroll to Top