Start page Start pageContact Contact
PolishEnglishFrenchSlovak
Saturday, 22 November 2014
MBL
Site map Site map
Start page Parish Aktualności
Aktualności parafialne
Piękny jest Bóg
Saturday, 22 November 2014 00:00

Już jutro, w niedzielę 23 listopada, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w Bazylice ludźmierskiej odbędzie się koncert poświęcony bł. Karolinie Kózkównej z okazji 100.lecia Jej męczeńskij śmierci - PIĘKNY JEST BÓG w wykonaniu MARII BOBER. Zapraszamy, zwłaszcza młodzież, ale nie tylko. Piękny jest Bóg>>

 
Ludźmierska modlitwa za Ojczyznę
Sunday, 16 November 2014 11:15

"Dzisiaj modlimy się szczególnie o dar mądrości i odpowiedzialności - mówił ks. Proboszcz Kazimierz Klimczak podczas Mszy św. o godz. 9.00 - Jakich ludzi wybierzemy, z takimi będziemy współpracować. Witam poczty sztandarowe NSZZ Solidarność z Nowego Targu i z Limanowej, oraz z Gimnazjum nr 3 z Zakopanego noszącego imię bł. Ks. Jerzego Popiełuszki". W darach ołtarza przedstawiciele Solidarności przynieśli album Kanonizacja wszechczasów, oraz chleb i wino, aby je Pan Jezus przemienił, podobnie jak i swoje serca gotowe do przemiany. Po Mszy św. sztandary, burmistrz miasta Nowy Targ, kapłani, dyrekcja Gimnazjum z delegacjami przeszli pod tablicę upamiętniającą pobyt i sprawowanie Eucharystii przez błogosławionego męczennika naszcyh czasów. Złożono wieńce, znicze, pomodlono się litanią do bł. ks. Jerzego. A następnie pod figurą św. Jana Pawła II dziękowano za kanonizację największego spośród ludźmierskich pielgrzymów.

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

 
Wycieczka do Krakowa
Saturday, 15 November 2014 20:12

Przedstawiciele grup dziecięcych: ruchu Światło-Życie, lektorów, ministrantów, scholi, ERM wraz ze swoimi opiekunami: s. Małgorzatą, ks. Bronisławem, ks. Wojciechem wybrali się na jesienną wyprawę otwartych oczu. Zwiedzili Muzem Lotnictwa z helikopterem, którego używał św. Jan Paweł II, pojedli w Mc Donaldzie i obejrzeli kultowy film w Cinema City o wakacyjnych przygodach Mikołajka. Szczęśliwi, po południu wrócili do domu. Dobrze, że nikt z nich nie odleciał, mimo próbowania i siedzenia za sterami.

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

 
Bóg, Honor, Ojczyzna
Monday, 10 November 2014 22:39

To już po raz kolejny, w przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów, tym razem młozież z Gimnazjum ludźmierskiego pod kierunkiem p. Adama Błaszczyka, p. Renaty Przybyło, p. Anny Czaja i p. Urszuli Serwin Wolskiej przygotowala spektakl "Ta, co nie zginęła wyrośnie z naszej krwi". Obchody 96 rocznicy rozpoczęły się, jak zazwyczaj Eucharystią w Bazylice, u stóp Gaźziny Podhala, która sprawował Pasterz parafii - ks. Kazimierz Klimczak. Powitał najpierw poczty sztanarowe Szkół, Związku Podhalan i Braci Strażackiej. Gaude Mater Polonia zaintonował chór Magnificat pod dyrekcją p. Adama Rajskiego. Raduj się Matko Polsko wolnym i niepodległym bytem wywalczonym przez tych, którzy oddali swoje życie za naszą dzisiejszą wolność. "Co musi być w sercach ludzi, aby Polska - nieobecna przez 123 lata na mapach świata - zaistniała no nowo? - pytał Celebrans podczas homilii okolicznościowej - Gzież głęboko w sercu muszą bć: Bóg - Honor i Ojczyzna. I to musiało byc w sercach rodaków, że przetrwaliśmy jako Naród. Służyć Polsce....Czy słowa: służba, wierność, ofiara - są dzisiaj popularne? - zastanawiał się jeszcze kaznodzieja. Zastępuje się je ostatnio słowami: równość, tolerancja - rozważał. A przecież sam Chrystus uczy nas, że MIŁOŚĆ wyraża się w służbie. Dlaczego Naród się ostał? - Bo miał wiarę. <Czuwam - mówił św. Jan Paweł II - to znaczy czuję się odpowiedzialny za to dziedzictwo, któremu na imię Polska> Uczmy odpowiedzialności następne pokolenia za różne małe ojczyzny, za rodzinę, ulicę, szkołe, miejscowość,...." Bogarodzico, Dziewico usłysz nas Matko nasza, usłysz nas" - zaśpiewał chór, a po Eucharystii wyśpiewaliśmy wszyscy razem: Boże coś Polskę przez tak liczne wieki...... I razem ze sztandarami przeszliśmy do Domu Podhalan na patriotyczną wieczernicę, gdzie Pierwsza Kadrowa i inne pieśni śpiewalismy razem z młodzieżą, któa ujawniła wiele talentów muzycznych, aktorskich, dowódczych. Może to też znak nauczonej odpowiedzialności?

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

 
Światowe Dni Młodzieży
Sunday, 09 November 2014 10:49

List biskupów przed Światowymi Dniami MłodzieżyJuż niedługo, w lipcu 2016 r. w Krakowie odbędą się ŚDM z Ojcem świętym. Z tej okazji biskupi polscy napisali list, w którym proszą o otwarcie serc i domów, a także o otoczenie modlitwą młodych całego świata. List jest odczytywany podczas dzisiejszych Mszy św., ale można go takze przemedytować osobiście.

List do odczytania>>

 
Świątynia Boga
Saturday, 08 November 2014 22:13

W wigilię rocznicy poświęcenia rzymskiej Bazyliki Lateraneńskiej, św. Jana, ostatniego dnia oktawy modlitw i zyskiwania odpustów dla naszych zmarłych, w bazylice ludźmierskiej zebrała sie brać strażacka, by zapewnić pamięć modlitewną tym , krórzy juz odeszli na wieczną wartę. Eucharystię sprawował kapelan strażaków: ks.Kan. kazimierz Klimczak - proboszcz i kustosz ludźmierski. "Świątynia na Lateranie - światynia świątyń, ale jednoczesnie świątynią jest nasza bazylika, w której się modlimy - mówił w homilii celebrans - świątynia - to budynek - można powiedziec o naszj światyni, że to świątynia świątyń podhalańksich, spiskich i orawskich. Świątynia, to także miejsce spotkań Boga z człowiekiem, miejsce modlitwy człowieka do Boga. Świątynia jest także każdy z nas". Następnie podziękowal ks. kapelan za zaangażowanie druhów w tę Eucharystię, zauważył 72-letniego  ministrata, który miał odwagę czytać i spiewać od ambonki. Wy jesteście po to, by ratować, ocalać taką świątynię, która jest każdy dom zamieszkały przez rodzinę. Pochylamy się podczas tej Eucharystii nad Tajemnicą świętych obcowania i wierzę, że jest pośród nas duch tego kapelana, który duszpasterzowal wam tyle lat - ks. Prałata Tadeusza Juchasa." Na koniec spotkania druhowie przygotowali dla swoejgo nowego kapelana nowy mundur strażacki. Gratulujemy Ksieże Kapelanie Kazimierzu.

s. DL USJK

 

 
9 listopada - VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
Saturday, 08 November 2014 11:14

"Ocalmy chrześcijan w Syrii" - to hasło tegorocznego, VI Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Syria to miejsce, gdzie chrześcijanie są obecni niemal od samego początku chrześcijaństwa. To tereny nawrócenia i działalności św. Pawła. Damaszek do dziś jest miejscem, gdzie obecna jest jedna z największych wspólnot chrześcijańskich. Dziś Syria to jedno z najgorszych dla chrześcijan miejsc na Ziemi, co gorsze, nikt nie widzi końca koszmaru wojny – zwracają uwagę organizatorzy Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pierwszy etap konfliktu, który rozpoczął się na początku 2011 roku, nie miał znamion prześladowania czy dyskryminacji chrześcijan a Syria była jednym z najlepszych miejsc do życia dla chrześcijan w całym regionie Bliskiego Wschodu. Wszystko skończyło się trzy lata temu. Co prawda także wcześniej w kraju nie było demokracji, ale był dobrobyt gospodarczy, natomiast wraz z upływem czasu i pojawieniem się ogromnej rzeszy obcych najemników, którzy są radykalnymi dżihadystami, sytuacja chrześcijan gwałtownie się pogorszyła. Trwający trzy lata konflikt syryjski pochłonął już 170 tys. ofiar, a 10% tej liczby stanowią zabite dzieci. Około 2,5 tys. osób uciekło za granicę, a co najmniej siedem tysięcy zostało przesiedlonych wewnątrz kraju.

Więcej wadomości na stronie KEP>>

 
Kto się decyduje na miłość, decyduje się też na łzy
Sunday, 02 November 2014 11:20

"We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, które w tym roku wyjątkowo przypada w niedzielę pochylamy się nad bogactwem Słowa Bożego przygotowanego przez Kościół na ten dzień - mówił we wstępie do Eucharystii Ks. Proboszcz - poprzez modlitwę chcemy okazać miłość naszym bliskim, którzy już odeszli. Najskuteczniejszą modlitwą jest Ofiara Mszy świętej". A w homilii, Ks. Proboszcz przypomniał, że 2 listopada każdy kapłan ma przywilej odprawienia trzech Mszy świętych. I mówił: "Każdy z nas, na każdą Euvharystię przynosi swoje intencje i swoje sprawy, kapłan zbiera je w modlitwie zwanej kolektą u progu Mszy świętej. Na patenie również składa intencje każdego z nas, aby Duch Święty je przemienił. I w komunii świętej przyjmujemy MOC, nasze dary przemienione przez Ducha Świętego. Co przyniosłeś Bogu na Ofiarę?" - pytał Ks. Proboszcz. A potem jeszcze nawiązując do Ewangelii z drugiej Mszy św. zauważył wartość łez. "Kto się decyduje na miłość - konkludował - decyduje się też na łzy. Bo łzy nie są oznaką słabości, ale są świadecwtem miłości. Jezus zapłakał przy grobie Łazarza, bo go miłował. Ale też przy grobie przyjaciela ukazał, że jest PANEM ŻYCIA i śmierci. On jest Tym, który potrafi obudzić zmarłego: mnie i Ciebie. Jezus na to umarł na krzyżu, by zbawić każdego, nikogo nie przekreśla. To jest znak Jego Miłości. Nasza modlitwa za zmarłych - to też znak naszej wobec nich miłości. Ona może wyjednać wieczne szczęście naszym bliskim". Po Mszy św. o godz. 9.00 odprawiliśmy procesję wokół kościoła parafialnego zatrzymując się i zanosząc modlitwy przy 5 stacjach: przy grobach kapłanów, przy krzyżu misyjnym, przy tablicy jubileuszoowej, przy replice krzyża z Giewontu i przy figurze Serca Jeusowego.

s. DL USJK

Zaduszki ludźmierskie >>

 
Uroczystość Wszystkich Świętych
Saturday, 01 November 2014 11:48

Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych - modlimy się, dziękując za życie naszych najbliższych, ufając, że oglądają już Boga twarzą w Twarz. I wszyscy obchodzimy imieniny, wzywając pomocy naszych bliskich, którzy już odeszli do Pana, do nieba, uprzedzając nas w wędrówce przez życie. Ks. Proboszcz składa wszystkim życzenia, żebyśmy kiedyś się spotkali w niebie.

O 17.00 Msza święta rozpoczynająca Nabożeństwo wynagradzające Niepoaklanemu Sercu NMP i JERYCHO RÓZAŃCOWE w Domu Pielgrzyma.

Podczas Mszy św. sprawowanej przez Ksiedza Proboszcza w kaplicy pogrzebowej 14.00 - mówił: Ta Eucharystia to spotkanie żywych z ŻYJĄCYMI. Wierzymy przecież, że nasi bliscy, którzy odeszli - ŻYJĄ. Po co byśmy sprzątali groby, przynosili kwiaty, znicze...? Groby nawiedzamy po to, aby się za naszych bliskich pomodlić. Te odwiedziny przypominają nam też o kruchości i przemijalności naszego życia. Przyszliśmy tu dzisiaj w pielgrzymce, całe nasze życie jest pielgrzymowaniem. Wędrujemy do DOMU OJCA. A jakie są nasze relacje z bliźnimi? - pytał Ks. Proboszcz Ciebie i mnie. - Dopóki żyję, mogę coś zmienić, poprawić. Tylko w perpektywie Krzyżą Chrystusowego i Jego Zmartwychwstania moje życie nabiera sensu. Chodzi o to, aby został po Tobie i po mnie zapach dobrych czynów. Czy moje życie jest smugą pięknego zapachu? Ta Msza święta to Dar naszej modlitwy za naszych zmarłych. Najpiękniejszy Dar. Spróbujmy się modlić i dla nas o dobrą śmierć, abyśmy umieli oczekiwać i przygotowywać się do śmierci.

A o 20.00 modlitwę różańcową na cmentarzu poprowadziła młodzież oazowa.

s. DL USJK

Zobacz zdjęcia>>

Zdjęcia z procesji>>

Modlitwa wieczorna>>

 
Trwa człowiek
Thursday, 30 October 2014 21:37

W dniu dzisiejszym w Gimnazjum ludźmierskim odsłonięto tablice pamiątkowe Ks. Prałata Tadeusza Juchasa - długoletniego Pasterza wspólnoty parafialnej, prof. Marcego Trutego, nieodżałowanego matematyka i Rysia Długopolskiego, nieodżałowanego kolegi. Bowiem trwa człowiek, który nadchodzi w tych, co odeszli. Aby ocalić od zapomnienia osoby ważne dla każdego.

s. DL USJK

Zdjęcia w objektywie p. Barbary Balickiej>>

 
« Start - Prev - 12345678910 - Next - End »

Page 1 of 42

Banns

Matka Boża Ludźmierska

sympozjum

Biblia

drogo-do-nieba-wiodaca

Album

koronacja_v2

Modlitewnik

drogo-do-nieba-wiodaca

STATISTIC OF VISITS

mod_vvisit_counterToday954
mod_vvisit_counterYesterday1482
mod_vvisit_counterLast week15325
mod_vvisit_counterLast month56954
mod_vvisit_counterAll days1328059

Online now: 23