Start page Start pageContact Contact
PolishEnglishFrenchSlovak
Thursday, 27 November 2014
MBL
Site map Site map
Start page Parish Aktualności
Aktualności parafialne
Człowiek - istota naznaczona płcią
Monday, 24 November 2014 16:55

Z Bożą pomocą udało się zorganizować VI Rekolekcje Góralskie, które w tym roku odbędą się w Rzykach k. Andrychowa, w dniach 28-30 listopada. Tematem rekolekcji będzie „Człowiek jako istota naznaczona płcią”. Wszyscy wiemy jak aktualny jest problem gender  i jakie czyni szkody dla człowieka. Rekolekcje prowadzić będą znani, lubiani ale przede wszystkim cenieni kapłani i prelegenci jak:

Ks. Prałat Władysław Zązel

Ks. Prof. Dariusz Oko

Ks. Dr hab. Tomasz Kraj

Ks. Prof. Andrzej Zwoliński

Ks. Dr hab. Piotr Kroczek

Ks. Dr Leszek Łysień

Ks. Dr Stanisław Kowalik

Dr Stanisława Trebunia – Tutka

Dr hab. Marek Rembierz

Dr Stanisław Buda

Organizatorem VI Rekolekcji Góralskich jest Ks. Jan Gacek – Kapelan Związku Podhalan. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc. ks. Prałat Władysław Zązel oraz ks. Jan Gacek

Download this file (rekolekcje.pdf)rekolekcje.pdf(rozmiar: 359 Kb)
 
Dziennik Tischera
Monday, 24 November 2014 14:13

Wydawnictwo Znak, Rodzina Tischnerów, Wojciech Bonowicz, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Zespól Regionalny "Śwarni" zapraszają na "Tischnera opowieść o młodości, miłości i odkrywaniu powołania" w dniu 27 listopada ( czwartek ) o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.

 
Niespodziewany Gość
Sunday, 23 November 2014 17:06

"Piękny jest Bóg" - możemy powtarzać słuchając "pięknych" piosenek w wykonaniu "pięknej" kobiety, "pięknego" człowieka o "pięknie" świętości. P. Maria Bober - pielęgniarka z Dolnego Śląska kilka lat temu zachwyciła się osobą bł. Karoliny Kozkównej, której setną rocznicę śmierci obchodziliśmy 18 listopada. A kilka tygodni temu, razem z ks. Adamen Kaczorem, zachwyciła się "pociągiem modlitwy różańcowej" ludźmierskich dzieci i zechciała podzielić się z nami świadectwem swojego nawrócenia. Śpiewała dla dość licznej publiczności, a w pewnym momencie dołączył do słuchaczy niespodziewany i niespotykany Gość -  J.Em. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Na początku recitalu ks. Proboszcz powitał wszystkich, wielu z Raby Wyżnej z siostrami Nazaretankami, młodzież z kapłanem z Podsarnia, ciesząc się, że zechcieli to popołudnie niedzielne spędzić w sakralnej przestrzeni. Ks. Kardynał dołączył, posłuchał, pośpiewał z nami i podziękował p. Marii za "piękne" świadectwo, które dała o "pięknym" życiu bł. Karoliny i św. Jana Pawła II. Zdjęcia pamiątkowe z młodzieżą młodszą i starszą powychodziły. "Piękny jest Bóg" także w swoich świadkach.

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

 
Króluj nam Chryste
Sunday, 23 November 2014 10:47

W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, "Króla Jedności i Miłości - jak mówił na wstępie do Eucharystii ks. Proboszcz Kazimierz Klimczak w Bazylice ludźmierskiej - w święto Akcji Katolickiej, służby ołtarza i ERMu, módlmy się za wszystkie grupy działające przy naszej parafii, aby ta parafia żyła i rozwijała się, aby działo się w niej DOBRO". W homilii natomiast Celebrans zauważył, że Bóg jest nie tylko Bogiem Prawdy, ale jest także Bogiem Miłości. "Bóg mnie miłuje. Czy mam czas dla drugiego człowieka? Wszystko, co uczyniliśmy każdemu z tych...Drugi człowiek jest dla mnie Darem Łaski. Jak jestem obecny w dziele pomocy drugiemu? Naszą codziennością tu i teraz zapracowujemy na wieczność" A po homilii 6 nowych ministrantów zostało przyjętych do grona otaczających ołtarz. Razem z rodzicami odpowiadali na pytania celebransa, składali przyrzeczenia. Dzieci z ERM i dawniejsi ministranci odnowili swoje oddanie. A pod koniec Mszy św. specjalne dyplomy otrzymali nowi ceremoniarze i animatorzy Ruchu Światło-Życie.

W ogłoszeniach parafialnych usłyszeliśmy m.in., że 30 listopada rozpocznie się w całym Kościele powszechnym Rok Życia Konsekrowanego. Będziemy dziękować za powołanych i modlić się szczególnie o nowe i święte powołania do życoa konsekrowanego, także z naszej parafii.

Króluj nam Chryste!

s. DL USJK

Zdjęica w galerii>>

 
Eliminacje w piłce halowej dekanatu
Saturday, 22 November 2014 00:00

W wigilię Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata służba liturgiczna Bazyliki Ludźmierskiej, wraz z opiekunem ks. Wojciechem Galicą i prezesem ministrantów i lektorów Andrzejem Plewą, wzięła udział w rozgrywkach piłki halowej odbywających się w hali przy Liceum Goszczyńskiego w mieście. W kategorii Szkół Podstawowych zajęli chłopcy I miejsce. HURRA! W kategorii Gimnazjum i Szkół średnich dwa miejsca drugie. Gratulujemy. To pierwszy etap w drodze do Elbląga na eliminacje ogólnopolskie.

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

 
Ludźmierska modlitwa za Ojczyznę
Sunday, 16 November 2014 11:15

"Dzisiaj modlimy się szczególnie o dar mądrości i odpowiedzialności - mówił ks. Proboszcz Kazimierz Klimczak podczas Mszy św. o godz. 9.00 - Jakich ludzi wybierzemy, z takimi będziemy współpracować. Witam poczty sztandarowe NSZZ Solidarność z Nowego Targu i z Limanowej, oraz z Gimnazjum nr 3 z Zakopanego noszącego imię bł. Ks. Jerzego Popiełuszki". W darach ołtarza przedstawiciele Solidarności przynieśli album Kanonizacja wszechczasów, oraz chleb i wino, aby je Pan Jezus przemienił, podobnie jak i swoje serca gotowe do przemiany. Po Mszy św. sztandary, burmistrz miasta Nowy Targ, kapłani, dyrekcja Gimnazjum z delegacjami przeszli pod tablicę upamiętniającą pobyt i sprawowanie Eucharystii przez błogosławionego męczennika naszcyh czasów. Złożono wieńce, znicze, pomodlono się litanią do bł. ks. Jerzego. A następnie pod figurą św. Jana Pawła II dziękowano za kanonizację największego spośród ludźmierskich pielgrzymów.

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

 
Wycieczka do Krakowa
Saturday, 15 November 2014 20:12

Przedstawiciele grup dziecięcych: ruchu Światło-Życie, lektorów, ministrantów, scholi, ERM wraz ze swoimi opiekunami: s. Małgorzatą, ks. Bronisławem, ks. Wojciechem wybrali się na jesienną wyprawę otwartych oczu. Zwiedzili Muzem Lotnictwa z helikopterem, którego używał św. Jan Paweł II, pojedli w Mc Donaldzie i obejrzeli kultowy film w Cinema City o wakacyjnych przygodach Mikołajka. Szczęśliwi, po południu wrócili do domu. Dobrze, że nikt z nich nie odleciał, mimo próbowania i siedzenia za sterami.

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

 
Bóg, Honor, Ojczyzna
Monday, 10 November 2014 22:39

To już po raz kolejny, w przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów, tym razem młozież z Gimnazjum ludźmierskiego pod kierunkiem p. Adama Błaszczyka, p. Renaty Przybyło, p. Anny Czaja i p. Urszuli Serwin Wolskiej przygotowala spektakl "Ta, co nie zginęła wyrośnie z naszej krwi". Obchody 96 rocznicy rozpoczęły się, jak zazwyczaj Eucharystią w Bazylice, u stóp Gaźziny Podhala, która sprawował Pasterz parafii - ks. Kazimierz Klimczak. Powitał najpierw poczty sztanarowe Szkół, Związku Podhalan i Braci Strażackiej. Gaude Mater Polonia zaintonował chór Magnificat pod dyrekcją p. Adama Rajskiego. Raduj się Matko Polsko wolnym i niepodległym bytem wywalczonym przez tych, którzy oddali swoje życie za naszą dzisiejszą wolność. "Co musi być w sercach ludzi, aby Polska - nieobecna przez 123 lata na mapach świata - zaistniała no nowo? - pytał Celebrans podczas homilii okolicznościowej - Gzież głęboko w sercu muszą bć: Bóg - Honor i Ojczyzna. I to musiało byc w sercach rodaków, że przetrwaliśmy jako Naród. Służyć Polsce....Czy słowa: służba, wierność, ofiara - są dzisiaj popularne? - zastanawiał się jeszcze kaznodzieja. Zastępuje się je ostatnio słowami: równość, tolerancja - rozważał. A przecież sam Chrystus uczy nas, że MIŁOŚĆ wyraża się w służbie. Dlaczego Naród się ostał? - Bo miał wiarę. <Czuwam - mówił św. Jan Paweł II - to znaczy czuję się odpowiedzialny za to dziedzictwo, któremu na imię Polska> Uczmy odpowiedzialności następne pokolenia za różne małe ojczyzny, za rodzinę, ulicę, szkołe, miejscowość,...." Bogarodzico, Dziewico usłysz nas Matko nasza, usłysz nas" - zaśpiewał chór, a po Eucharystii wyśpiewaliśmy wszyscy razem: Boże coś Polskę przez tak liczne wieki...... I razem ze sztandarami przeszliśmy do Domu Podhalan na patriotyczną wieczernicę, gdzie Pierwsza Kadrowa i inne pieśni śpiewalismy razem z młodzieżą, któa ujawniła wiele talentów muzycznych, aktorskich, dowódczych. Może to też znak nauczonej odpowiedzialności?

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

 
Światowe Dni Młodzieży
Sunday, 09 November 2014 10:49

List biskupów przed Światowymi Dniami MłodzieżyJuż niedługo, w lipcu 2016 r. w Krakowie odbędą się ŚDM z Ojcem świętym. Z tej okazji biskupi polscy napisali list, w którym proszą o otwarcie serc i domów, a także o otoczenie modlitwą młodych całego świata. List jest odczytywany podczas dzisiejszych Mszy św., ale można go takze przemedytować osobiście.

List do odczytania>>

 
Świątynia Boga
Saturday, 08 November 2014 22:13

W wigilię rocznicy poświęcenia rzymskiej Bazyliki Lateraneńskiej, św. Jana, ostatniego dnia oktawy modlitw i zyskiwania odpustów dla naszych zmarłych, w bazylice ludźmierskiej zebrała sie brać strażacka, by zapewnić pamięć modlitewną tym , krórzy juz odeszli na wieczną wartę. Eucharystię sprawował kapelan strażaków: ks.Kan. kazimierz Klimczak - proboszcz i kustosz ludźmierski. "Świątynia na Lateranie - światynia świątyń, ale jednoczesnie świątynią jest nasza bazylika, w której się modlimy - mówił w homilii celebrans - świątynia - to budynek - można powiedziec o naszj światyni, że to świątynia świątyń podhalańksich, spiskich i orawskich. Świątynia, to także miejsce spotkań Boga z człowiekiem, miejsce modlitwy człowieka do Boga. Świątynia jest także każdy z nas". Następnie podziękowal ks. kapelan za zaangażowanie druhów w tę Eucharystię, zauważył 72-letniego  ministrata, który miał odwagę czytać i spiewać od ambonki. Wy jesteście po to, by ratować, ocalać taką świątynię, która jest każdy dom zamieszkały przez rodzinę. Pochylamy się podczas tej Eucharystii nad Tajemnicą świętych obcowania i wierzę, że jest pośród nas duch tego kapelana, który duszpasterzowal wam tyle lat - ks. Prałata Tadeusza Juchasa." Na koniec spotkania druhowie przygotowali dla swoejgo nowego kapelana nowy mundur strażacki. Gratulujemy Ksieże Kapelanie Kazimierzu.

s. DL USJK

 

 
« Start - Prev - 12345678910 - Next - End »

Page 1 of 42

Banns

Matka Boża Ludźmierska

sympozjum

Biblia

drogo-do-nieba-wiodaca

Album

koronacja_v2

Modlitewnik

drogo-do-nieba-wiodaca

Dodane lub zmienione

STATISTIC OF VISITS

mod_vvisit_counterToday1385
mod_vvisit_counterYesterday1870
mod_vvisit_counterLast week12055
mod_vvisit_counterLast month56954
mod_vvisit_counterAll days1336213

Online now: 32