MBL

Biblia

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

 Sanktuarium Maryjnefb

 

Pamiątkifb

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci

 PODWÓRKOWE KOŁA RÓŻAŃCOWE DZIECI

 

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci - Ludźmierz - 31.05.2015r.

 

 

Nie ma dnia bez modlitwy, nie ma tygodnia bez Eucharystii, nie ma miesiąca bez spowiedzi...

 

dziecko rozaniecKrótka historia PKRD...

Celem, jaki postawiono PKRD, było wypełnianie wezwania do modlitwy różańcowej, jakie Matka Boża skierowała do trójki pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka, objawiając się im w Fatimie, w 1917 roku. To wezwanie Maryi członkowie PKRD zaczęli realizować zobowiązując się do codziennego odmawiania co najmniej jednej dziesiątki różańca, w wyznaczonych intencjach: 

- Za Ojca Świętego
- Za cały Kościół Święty w Polsce i na świecie
- Za biskupów, kapłanów i siostry zakonne
- Za naszą Ojczyznę
- Za Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe
- Za misje
- Za dzieci nienarodzone
- O przykład żywej wiary w rodzinach
- O pokój na świecie
- O nawrócenie zatwardziałych grzeszników
- O rozwój PKRD


Od marca 1999 roku rozpoczęły się coroczne pielgrzymki PKRD do tronu Królowej Polski, na Jasną Górę. Już na pierwsze spotkanie, z różnych okolic Polski przyjechało tak wielu członków nowopowstałych Kółek, że nie mogli się zmieścić nawet w bazylice jasnogórskiej. Odtąd „pielgrzymowanie na Jasną Górę stało się tradycją tej wspólnoty.

Co roku, w czerwcu, członkowie PKRD nie tylko z Polski, alei i spoza naszych granic, gromadzą się na wielkim jasnogórskim placu. I to jest najważniejsze wydarzenie podczas całego roku formacji. To dzień radosnego świętowania, na które składa się wspólna modlitwa różańcowa, koncerty, konkursy, czas świadectw, natomiast centrum stanowi uroczysta Eucharystia. Każda pielgrzymka posiada swoje hasło przewodnie, a każdy uczestnik otrzymuje specjalnie wydany folder, zawierający najważniejsze informacje o PKRD oraz rozważania różańcowe.

Niezwykłym wydarzeniem w historii PKRD było osobiste spotkanie założycielki Kółek z Janem Pawłem II w dniu 10 czerwca 1999 roku, w Drohiczynie, gdzie Ojciec Święty został honorowym członkiem tej wspólnoty. Mimo braku biletów i wielu przeciwności, mogła ona uczestniczyć w procesji darów ofiarnych i złożyć Ojcu Świętemu księgę z historią powstania PKRD, świadectwami i pięcioma tysiącami nazwisk członków. Wręczyła także legitymację honorowego członka PKRD. Ojciec Święty bardzo się ucieszył, podziękował za modlitwę różańcową, którą odmawiają dzieci i pobłogosławił temu dziełu. Potem jeszcze dwukrotnie, dorastająca Magdalenka mogła się spotkać z Ojcem Świętym, co było także wielkim przeżyciem dla wszystkich członków Kół. Mając świadomość tego, że sam papież aprobuje ich działalność, z jeszcze większym zapałem tworzyli nowe Koła w celu dalszego rozszerzania modlitwy różańcowej.

 

różaniec

 

Szczegółowe informacje na plakacie - zapraszamy!

 

Attachments:
Download this file (Plakat PKRD 2015.pdf)Plakat PKRD 2015[Plakat]1298 kB

Prezydent elekt Andrzej Duda u Gaździny Podhala

duda

Gratulujemy zwycięstwa i zawierzamy Gaździnie Podhala nowego Prezydenta RP - Andrzeja Dudę - wybranego przez Naród w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

 

 

 

 

 

 

Możemy z radością i nadzieją powtarzać za św. Janem Pawłem II:

Niech zstąpi Duch Twój, niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi... 

Prezydent elekt u Gaździny

 

 

Finał I Archidjecezjalnego Konkursu Gazetek Parafialnych

DSC_2034

DSC 2034

Wczoraj, 23 maja u stóp Gaździny Podhala odbyło się spotkanie z okazji zorganizowanego przez „Gościa Krakowskiego” I Archidjecezjalnego Konkursu Gazetek Parafialnych im. ks. prałata Tadeusza Juchasa pod patronatem kard. Stanisława Dziwisza.


Spotkanie finałowe, w którym wzięło udział 20 wspaniałych zespołów redakcyjnych rozpoczęło się od części warsztatowej prowadzonej przez dziennikarza "Gościa Niedzielnego" z Krakowa Miłosza Klubę i Dawida Kaczmarczyka z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.


Ciepłe słowa pozdrowienia i uznania padły z ust ks. proboszcza parafii w Ludźmierzu oraz Piotra Legutko dziennikarza „Gościa Niedzielnego” i dyrektora krakowskiego oddziału tygodnika, który powiedział; Najwięcej dobra dzieje się właśnie w naszych lokalnych środowiskach i wspólnotach parafialnych. To tam można mówić o największym wymiarze społeczeństwa obywatelskiego.

 

 Zwycięzcami wspaniałego pomysłu na wspólne spotkanie, zebranie i dzielenie się doświadczeniami dziennikarskimi zostali:


I miejsce - redakcja „Apostoła Czyżyńskiego” z parafii św. Judy Tadeusza z Kraków - Czyżyny,

II miejsce - redakcja gazetki "Idzie Hyr" wydawana przez parafię w Bukowinie Tatrzańskiej,

III miejsce - redakcja „Głosu Miłosierdzia” z parafii Miłosierdza Bożego ze Skawiny.


Za - trzeba podkreślić - ciężką, wspólną, zespołową ale jakże owocną pracę przyznano również wyróżnienia, które otrzymała redakcja "W Rodzinie Józefa" z parafii św. Józefa z Os. Kalinowego w Krakowie, oraz gazetka "Głos Miłosierdzia" z parafii w Sułkowicach.

 

Dziękujemy i składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w organizację tego pięknego spotkania!

Oby to wspólne spotkanie, wspólna modlitwa, bycie razem nie zginęło i... oby za rok na drugiej edycji, było nas jeszcze więcej!

 

"Bez Ducha Świętego Bóg jest daleko..."

na www.2

24 maja u stóp Matki Królowej Podhala na tej gościnnej, wymodlonej ludźmierskiej ziemi – jak powiedział proboszcz Ks. Kazimierz Klimczak odbyła się – w tajemnicy Zesłania Ducha Świętego – Msza Święta dziękczynna w 120 rocznicę istnienia Polskiego Stronnictwa Ludowego.

We wspólnej pielgrzymce i modlitwie w Sanktuarium, uczestniczyli przedstawiciele władz parlamentarnych, wojewódzkich oraz starostwa, władz gminnych, organizacji rolniczych, świata nauki oraz poczty sztandarowe różnych organizacji a także Kompania Reprezentacyjna Strażaków Rycerzy św. Floriana.

Mszy Świętej przewodniczył Ks. Infułat Władysław Gasidło, który powitał wszystkich zebranych przy ołtarzu w Ludźmierskim Wieczerniku.
W dzień jednego z najstarszych świąt – Pięćdziesiątnicę Paschalną – pamiątkę narodzenia Chrystusowego Kościoła obchodzimy również święto ruchu ludowego oraz ludu wiejskiego pod patronatem Ducha Świętego. Duch Pański napełnia okrąg ziemi, by rozlać w naszych sercach Bożą miłość – czyniąc to nieprzerwanie od dwóch tysięcy lat.
Ksiądz infułat podczas głoszonego Słowa Bożego podkreślił istotę wartości ziemi i pracy na niej; Trzeba nam chodzić po ziemi z wielką delikatnością. (…) Nie wolno ziemi zdradzić, i nie wolno ziemi traktować jak bezpański folwark, pozbawiając ją na przyszłość możliwości rodzenia. Patrzcie - mówił dalej kaznodzieja - jak traktuje was i waszą pracę Bóg – ten niebieski oracz, który rzuciwszy Ziarno Pszenicy w ziemię, w niej i pomiędzy jej mieszkańcami, w naszych sercach zakorzenił swego Syna Jezusa Chrystusa. To jest właśnie Ewangelia chleba, którą głosicie podejmując wasz rolniczy trud. Rolnik zawsze współpracuje z Bogiem: z wiarą rzuca ziarno w ziemię i z nadzieją spogląda w niebo.

 

„Nie zamieniłeś Panie
kamieni w bochen chleba –
By chleb powszedni jeść,
orać i siać potrzeba”

 

Na koniec Ks. Infułat prosił tutejszą Gospodynię - Gaździnę Podhala - o Jej wstawiennictwo u Syna, o pomoc i wsparcie dla siewcy i żniwiarza, o to by św. Jan Paweł II był przykładem szacunku i umiłowania ojczystej ziemi, polskich życiodajnych zagonów.

 

Duchu Święty przyjdź...!

 

na www

 

Dzieci I Komunijne z naszej parafii z pielgrzymką w Łagiewnikach

 

I komunia

 

21 maja dzieci naszej parafii, które 17 maja przystąpiły do I Komunii św. wraz z Katechetami: S. Małgorzatą, Ks. Bronisławem, Rodzicami i bliskimi wzięły udział w pielgrzymce do Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach. O godz. 9.00 została odprawiona Msza św. w kaplicy kapłańskiej, przypominającej kryptę św. Leonarda, gdzie Karol Wojtyła odprawił prymicyjną Mszę św. na Wawelu. Pomodliliśmy się u naszej Gaździny, którą tak czcił Jan Paweł II, że chciał do Niej pielgrzymować od razu w pierwszej pielgrzymce do Polski w 1979r. Wtedy władze nie pozwoliły, przybyć papieżowi do Ludźmierza, natomiast, parafianie zanieśli Matkę Bożą Ludźmierską do Nowego Targu.

On także otrzymał Jej berło podczas Koronacji w 1963r., i był obecny jako papież w naszym sanktuarium w 1997r., dlatego cieszymy się, że Matka Boża Ludźmierska jest obecna w znaku Figury w Centrum Jana Pawła II.

Następnym etapem były odwiedziny w Seminarium z modlitwą o dar nowych powołań i wspominkami Ks. Bronisława po co jest takie miejsce, i kim jest ojciec duchowny. Był to dzień wdzięczności za kapłanów o czym w homilii podkreślał kaznodzieja.

Ostatni etap pielgrzymki to udział dzieci w warsztatach misyjnych w dwóch tematach: Ameryka Południowa, szczególnie Peru oraz Arktyka i mieszkańcy koła podbiegunowego.

Dzieci zwiedziły “cały świat”, spacerując po wiosce misyjnej, zapoznając się z domostwami, warunkami życia i kultury mieszkańców wszystkich kontynentów, sprzętami użytkowymi, – najwięcej emocji wzbudzały instrumenty muzyczne – mamy bardzo zdolne muzycznie dzieci... Wracamy ubogaceni i uwrażliwieni na świat i jego potrzebę, by głosić ewangelię aż po krańce świata.

 

 

Album

Modlitewnik

Biblia