Start page Start pageContact Contact
PolishEnglishFrenchSlovak
Friday, 31 October 2014
MBL
Site map Site map
Start page Parish Aktualności
Aktualności parafialne
Trwa człowiek
Thursday, 30 October 2014 21:37

W dniu dzisiejszym w Gimnazjum ludźmierskim odsłonięto tablice pamiątkowe Ks. Prałata Tadeusza Juchasa - długoletniego Pasterza wspólnoty parafialnej, prof. Marcego Trutego, nieodżałowanego matematyka i Rysia Długopolskiego, nieodżałowanego kolegi. Bowiem trwa człowiek, który nadchodzi w tych, co odeszli. Aby ocalić od zapomnienia osoby ważne dla każdego.

s. DL USJK

Zdjęcia w objektywie p. Barbary Balickiej>>

 
JERYCHO 2014
Monday, 27 October 2014 11:00

Od 1 do 8 listopada trwać będzie w sanktuarium ludźmierskim JERYCHO 2014 nieustanna modlitwa różańcowa w intencjach:

  1. Wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy narodów Europy i świata;
  2. O łaskę wiary dla narodów Europy i świata oraz o powstrzymanie zła;
  3. Wynagrodzenia za grzechy Polaków i o Polskę według Bożej woli;
  4. O nawrócenie nieprzyjaciół i opamiętanie dla wrogów Kościoła świętego i Polski;
  5. O obudzenie ducha pokuty w Polakach za grzechy całego Narodu przeciw życiu;
  6. O odkrycie daru Eucharystii w życiu i misji rodziny;
  7. O wynagrodzenie Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi za zniewagi wyrządzone przez niewdzięcznych ludzi.
  8. Z Maryją Królową modlimy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

w intencjach:
1. Wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy narodów Europy i świata;
2. O łaskę wiary dla narodów Europy i świata oraz o powstrzymanie zła;
3. Wynagrodzenia za grzechy Polaków i o Polskę według Bożej woli;
4. O nawrócenie nieprzyjaciół i opamiętanie dla wrogów Kościoła świętego i Polski;
5. O obudzenie ducha pokuty w Polakach za grzechy całego Narodu przeciw życiu;
6. O odkrycie daru Eucharystii w życiu i misji rodziny;
7. O wynagrodzenie Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi za zniewagi wyrządzone przez niewdzięcznych ludzi.
8. Z Maryją Królową modlimy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

 

Download this file (Wykaz Jerycho XI'14.pdf)Wykaz Jerycho XI'14.pdf(rozmiar: 231 Kb)
 
Zmiana godzin Mszy świętych
Monday, 27 October 2014 00:00

Od poniedzialku 27 października do piątku 31 października różańcowe nabożeństwo o 16.15. Msza św wieczorna o godz. 17.00 - do zmany czasu na letni.

 
Człowiek się Panu Bogu często traci
Sunday, 26 October 2014 00:00

"Stalo się tradycją, że około św. Wojciecha przychodzą bacowie, z kierdlem owiec, prosić przez wstawiennictwo Gaździny Podhala o szczęśliwy wypas - witał zebranych Proboszcz i Kustosz Sanktuarium - prosimy Boga, aby był przez te długie miesiące z bacami, juhasami, na halach, w szałasie. W ostatnią niedzielę października, by dziękować za miniony sezon. Chcemy dziękować Bogu, za to, że są tacy, którzy podtrzymują tę tradycję, wierni tradycji ojców. Witam serdecznie duszpasterzy: głównego celebransa ks. Tadeusza Skupnia, z parafii św. Katarzyny z Nowego Targu, i naszych kapłanów, kórzy zawierzają śp. Mariannę i Władysława Furczonia i śp. ks. Prałata Tadeusza Juchasa, który tyle lat tutaj służył jako baca. Witam prezesa Związku Podhalan Andrzeja Skupnia i starostę zakopiańskiego Andrzeja Makowskiego, wszystkich baców, hodowców, juhasów". Kazanie kaznodzieja wygłosił po góralsku. Nawiązał do tajemnicy dnia, rocznicy poświecenia kościoła i do treści wygłoszonej Ewangelii:  "Syn Człowieczy wyszedł, by szukać i zbawić to, co zginęło". I dziś, mówił - człowiek się gubi, czlowiek się często Panu Bogu traci, a Pan Bóg go szuka, wszędzie. I znajduje i cieszy się i raduje. A ludzie tutaj przychodzą, bo chcą, żeby ich Pan Bóg znalazł. Dobrze, że mamy naszą Mateczkę, to nam lżej na duszy. I dobrze, że mamy Kościół. Czy często wołam jak ta owca stracona: Panie Boże wyciąg mnie z tego dołka?. Na koniec zawierzył wszystkich baców, pasterzy, hodowców Matce Boskiej Ludźmierskiej, jak uczynili to mieszkańcy Podhala w 1963 r. podczas koronacji.

 

Młodzież gimnazjalna rozprowadzała cebulki żonkili, aby powstalo pole nadziei dla ludzi objętych pomocą Fundacji im. Adama Worwy.

 

A po 9.00 został rozstrzygnięty konkurs na najpiekniejszy różaniec - wszyscy zdobyli pierwsze miejsce, dyplom oraz czekoladę. odbyła się też licytacja różańcy robionych własnoręcznie przez ks. Franciszka Czaję - seracnina z Krakowa, naszego parafianina. Za zebrane ofiary zaadoptujemy kleryka lub dziecko z kraju misyjnego.

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

W obiektywie Jana Cieplińskiego>>

 
Święto ludźmierskiego Pielgrzyma
Wednesday, 22 October 2014 15:44

Dziś po raz pierwszy obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II - ludźmierskiego Pielgrzyma. Do sanktuarium przyjechała Szkoła Podstawowa z Łapsz Wyżnych, której patronuje święty papież-Polak. Dzieci obejrzały film, zobaczyły i zachwyciły się "dywanikiem różańcowym" utranym przez ich rówieśników przed 17 laty dla papieża. W bazylice (ze względyu na padający nieustannie deszcz i zimno przenikliwe) odmówiły Tajemnice Światła różańca świętego i uczestniczyły czynnie ze sztandarem Szkoły w południowej Eucharystii. Na koniec ucalowały relikwie świętego Jana Pawła II, złożyły kwiaty i znicz. Dziękujemy im za świadectwo przyjaźni ze świętymi jakie dali.

s. DL USJK

Zdjęcia, dzięki uprzejmości pracowników Szkoły w Łapszach>

Cały dzień padało, nie można więc było rozpocząć modlitwy różańcowej przy figurze św. Jana Pawła II w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym. Wszystko odbyło się w bazylice.

Zobacz zdjęcia>>

 
Ludźmierski pociąg do modlitwy
Sunday, 19 October 2014 20:18

Każdego dnia dzieci w sanktuarium ludźmierskim tworzą modlitewny "pociąg" różańcowy. Do dzisiaj przynosiły zrobione przez siebie, przy współudziale mam i babć różańce - za tydzień rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy i  najbardziej oryginalny. Różańce są różne: z zakrętek, z żelków, z bibuły kolorowej, z żołędzi, z muszelek, z jabłuszek, z różyczek kolorowych, z cukierków, z ptysi rosołowych. Piękne i niektóre smaczne. A wszystkie takie wypracowane.

Pociąg do modlitwy>>

Różańce na konkurs>>

Dzieci różańcowe>>

 
Światowy Tydzień Misyjny
Sunday, 19 October 2014 11:27

Z okazji kolejnego Światowego Tygodnia Misyjnego nawiedził naszą parafię ks. Marek Gizicki - diecezjalny kapłan archidiecezji krakowskiej. Od 14 lat pracuje w Tanzanii, w rejonie Sunya wśród Masajów. Powitany przez Księdza Proboszcza włącznie z przedstawicielami Związku Podhalan z prezesem Andrzejem Skupniem na czele celebrował Mszę św. Rozpoczął od znaku Krzyża w języku suahili. Opowiadal następnie o różnicy kultur, o szacunku człowieka do człowieka, gdzieś tam u podnóża Kilimandżaro, niedaleko jeziora Wiktoria, śpiewał i rozśpiewał kościół. Podziękował parafianom za wsparcie modlitewne, które tak bardzo misjonarzo jest potrzebne jako niezbędne zaplecze. I udzielił błogosławieństwa w narzeczu Masajów. A róże różańcowe złożyły ofiary na rzecz misji.

Dziś także obchodzimy 30 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy za wzór życia i modlitwy tego skromnego, prostego, a zarazem odważnego kapłana. I modlimy się o dar kanonizacji, jednocześnie dziękując za dzisiejszą beatyfikację papieża Pawła VI.

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

Odpust w Długopolu>>

 
Pielgrzymka Biegowa po Europie
Thursday, 16 October 2014 00:00

W dniu wczorajszym ok. godziny 16.45 przybiegła do Ludźmierza Pielgrzymka Biegowa z Rudy Śląskiej. Bieg, w ramach "Pokojowych Sztafet Biegowych po Europie", w tym roku został skierowany na Podhale z okazji 35 rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Trasa biegu prowadzi przez Ludźmierz, Rabkę do Wadowic. Przesłanie pielgrzymki GAUDE MATER POLONIA wyraża radość i wdzięczność za tegoroczną kanonizację Papieża-Polaka. Dzisiaj, 16 października, w 36 rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyły na stolicę Piotrową, sztafeta dziesięcioosobowa wręczyła podziękowanie od burmistrza Rudy ks. Proboszczowi Kazimierzowi, a sami otrzymali znaczek z Matką Boską Ludźmierską. Po krótkiej modlitwie do św. Jana Pawła i umocnieni kapłańskim błogosławieństwem ruszyli spod figury w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym sanktuarium do miasta. Kolejna stacja postojowa będzie także przy figurze św. Papieża-Polaka. Po obiedzie, oK.14.30 mają dobiec do celu, do papieskiego miasta Wadowic. Mają ładną pogodę, słonko im świeci poprzez kolorowe liście, niosąc radość. Życzymy im dobrej drogi i mówimy: Boże prowadź.

A w bazylice po każdej Mszy św. okazja do ucalowania relikwii ludźmierskiego Pielgrzyma, największego z rodu Polaków.

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

 

 
Jan Paweł II - świętymi bądźcie
Sunday, 12 October 2014 00:00

Po raz pierwszy obchodzimy Dzień Papieski po kanonizacji Jana Pawła II. Wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia, żywy pomnik papieża-Polaka. Po Mszy św. o  godz. 9.00, w piękne, jesienne, ale jakże ciepłe przedpołudnie procesjonalnie przeszliśmy z relikwiami Ludźmierskiego Pielgrzyma pod figurę w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym. Złożyliśmy kwiaty, odmówiliśmy Litanię do świętego Jana Pawła II, dziękując za ukazanie nam przykładu świętości zdobywanej w codzienności. Zdjęcia w galerii.

s. DL USJK

Orędzie Kardynała Metropolity Krakowskiego Stanisława Dziwisza>>

List Episkopatu do odczytania>>

Strona oficjalna Dnia Papieskiego>>

 
Różańce dla dzieci I komunijnych
Wednesday, 01 October 2014 19:11

U progu października, podczas pierwszego nabożeństwa różańcowego ks. Proboszcz poświęcił różańce dla dzieci przygotowujących się w tym roku do przyjęcia I Komunii świętej, a następnie rodzice z katechetami rozdali je dzieciom i już dziś dzieci modliły się trzymając w rękach ten niezwykły "łańcuch miłości" łączący serce człowieka z Sercem Bożym przez Niepokalane Serce Maryi. Różaniec to szczególny dar, który tu w Ludźmierzu pozostawił święty Jan Paweł II. Dar i zadanie dla Ciebie i dla mnie. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii w dni powszednie o 17.15, w niedziele o 17.30. "Odmawiajcie różaniec" - prosił 17 lat temu święty Pielgrzym Ludźmierski.

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

 
« Start - Prev - 12345678910 - Next - End »

Page 1 of 41

Banns

Matka Boża Ludźmierska

sympozjum

Biblia

drogo-do-nieba-wiodaca

Album

koronacja_v2

Modlitewnik

drogo-do-nieba-wiodaca

STATISTIC OF VISITS

mod_vvisit_counterToday393
mod_vvisit_counterYesterday2159
mod_vvisit_counterLast week11499
mod_vvisit_counterLast month58372
mod_vvisit_counterAll days1284763

Online now: 15