Start page Start pageContact Contact
PolishEnglishFrenchSlovak
Friday, 19 December 2014
MBL
Site map Site map
Start page Parish Aktualności
Aktualności parafialne
Czwarty dzień nowenny
Friday, 19 December 2014 09:40

Mały Pan Jezus, oczekiwany, wytęskniony po kolei, każdego dnia schodzi po schodkach, by w dzień wigilijny znaleźć swoje miejsce w żłóbku. Tego dnia każdy z nas niech przyniesie figurkę swojego Dzieciątka Jezus do domowej szopki - kapłani uroczyście dokonają poświęcenia Dzieciątek. A w dekanacie trwają spowiedzi adwentowe - serca też trzeba oczyścić dla Przychodzącego Boga. Niech przyjdzie i do naszych serc. W naszej parafii spowiedź święta świąteczna w niedzielę 21 grudnia w  godzinach 14.00 - 17.00.

s. DL USJK
Zobacz zdjęcia>>

 

 
Rozświetlony Maryjny Ogród Różańcowy
Tuesday, 16 December 2014 19:17

16 grudnia, w pierwszym dniu nowenny do Dzieciątka Jezus do parafii zostało przyniesione światełko betlejemskie. Jest roznoszone od 25 lat po całej Europie. Dziś przybyło z przesłaniem POKOJU. Przy ołtarzu na dziewiątym schodku górnym pojawiło się Dzieciątko Jezus, które każdego dnia będzie schodziło coraz niżej i niżej, aż dojdzie do żłóbeczka i wtedy zapalona zostanie świeca CARITAS i w dniu wigilijnym poświęcone zostaną wszystkie figurki Dzieciątka Jezus, które przyniosą dzieci dla swoich domów, do swoich rodzin - o tym wszystkim mówił i zapraszał Ks. Proboszcz wygłaszając kolejne kazanie z cyklu SOLO DIOS BASTA.

A po Mszy świętej roratniej "aniołki" przejechały wozami do Maryjnego Ogrodu Różańcowego na ołtarz papieski, zawiozły żłóbek, sianko i dekoracje do polowej szopki. Gdy wszystko już zostało rozłożone rozświetlony zosatał ołtarz, i nastąpiła iluminacja Maryjnego Ogrodu. I tak będzie przez całą nowennę od 17.30 do 20.00. Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy, aby lepiej przygotowaćc serca na przyjście Przychodzącego.

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

Światełko Betlejemskie w obiektywie Jana Cieplińskiego>>

 
Pomaganie zawsze ma sens
Sunday, 14 December 2014 11:27

Trzecie przesłanie adwentowe pozostawione parafianom brzmi POMAGANIE - ZAWSZE MA SENS, a wygłosiła je poprzez swoje świadectwo p. Jolanta Łapsa współzałożycielka Fundacji im. Adama Worwy z Nowego Targu - wolontariuszka pomagająca najbardziej potrzebującym. To ta Fundacja daje poznać i rozszerza coraz bardziej Pola Nadziei - zasadzane kwiaty żonkili, ogromnie krótkotrwałych, kruchych i delikatnych - przypominają nam jak kruche i delikatne jest ludzkie życie, o które trzeba dbać i które trzeba chronić. P. Jolanta przywołała wiele przykładów dzieci i ludzi młodych, nieuleczalnie chorych, ale radosnych, niosących bardzo wiele nadziei i dodających sił do pracy i służby dla nich i im podobnych. Podziękowała za każdą pomoc, za każdego żonkila, za każdą wpłatę na rzecz podopiecznych Fundacji. POMAGANIE - ZAWSZE MA SENS - mówiła p. Jola.

 

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

 
O taką Polskę walczyli?
Saturday, 13 December 2014 20:58

"33 lata temu. Pamiętacie tę datę? - pytał na wstępie do Eucharystii sprawowanej w intencjach naszej umiłowanej Ojczyzny - Ks. Proboszcz Kazimierz Klimczak - chcemy sprawować tę Mszę św. za każdego Polaka, za nas tu obecnych i za tyluż, których losy rzuciły daleko stąd, za tych, którzy przypłacili krwią, abyśmy my dzisiaj byli wolni. O taką Polskę walczyli? Potrzebujemy westchnienia do Boga o dar mądrości i solidarności, aby JEDEN z DRUGIM, o jedność tego Narodu. Tak się złożyło, że po tej modlitwie obejrzymy prapremierę filmu: Prawo i przywileje pasterzy. Bo natura pasterska to wolność". Następnie Celebrans powitał delegacje górali ze sztandarami: ze Spytkowic, z Ochotnicy, z Łącka, z Orawskiej Lipnicy Wielkiej, z Dębna, z Kościeliska, z Czerwiennego, ZP z Ludźmierza, Gimnazjum ludźmierskiego, Podhalańskiej Grupy Rekonstrukcyjnej z Raby Wyżnej "Ludzie Ognia"- razem 12. A w homilii Kaznodzieja nawiązał do drugiego czytania: "Zawsze się radujcie, w każdym położeniu dziekujcie. Ducha nie gaście! A 33 lata temu był taki mroźny poranek, kiedy ktoś chciał zgasić Ducha. A wielki święty Polak Jan Paweł II mawiał, że Ojczyzna jest naszą Matką, a Polska jest Matką szczególną. Razem z prezesem Zarządu Głównego Związku Podhalan Andrzejem Skupniem modlimy się za tych, którzy w naszej Ojczyźnie sprawują SŁUŻBĘ władzy. Ojczyzna - to ta ziemia, na której żyję, modlę się, kocham drugiego człowieka. To ziemia tradycji, ziemia języka i stroju podahalańskiego, góralskiego. Czy jest w Narodzie zdrowy Duch? Bo nie krwi, ale naszego potu Jej potrzeba. Czytania, cała obsada podczas Eucharystii została wyznaczona przez reżysera i scenografa filmu, wolnego górala Wojciecha Jachymiaka z Nowego Targu. Po modlitwie żarliwej wszyscy przeszli do Domu Tetmajera na spotkanie i rozmowę o wolności. Po obejrzeniu filmu rozpoczęła się debata. Padło wiele niezwykłych myśli, że wolność - to WSPÓLNE DZIAŁANIE, to wspólny SZAŁAS, to powrót do korzeni, do tożsamości - bo Solidarność - to jeden z drugim - NIGDY - jeden przeciw drugiemu.

Wolny człowiek to taki, co się umie dogadać z drugim człowiekiem.

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

 

 
Dlaczego czcimy Niepokalaną?
Monday, 08 December 2014 10:23

"O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta - módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy... Ileż razy wzywamy Maryję Niepokalaną na pomoc i na ratunek - pytał kaznodzieja odpustowy ks. Leszek Uroda - wicedziekan dekanatu Jabłonka - proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II w Podsarniu. Gdy Maryja objawiała się św. Katarzynie Labouree w Paryżu na Rue du Bac - obiecała, że kto zawierzy się Jej Niepokalanemu Sercu bedzie miał siłę zwyciężać zło i nie ulegać pokusom. Ona jest nam grzesznikom dana na ratunek - odpowiadał Kaznodzieja - Ona jest dla nas wzorem wiary, Ona zaprasza do czynienia pokuty. Dzisiejszy świat zapomina o duchu pokuty i umartwienia. A tutaj przychodzi tylu ludzi, by przez Maryję prosić o Miłosierdzie Boże.  Święty Jan Paweł II często mówił CAŁY TWÓJ, zawierzając siebie i świat cały Maryi Niepokalanej" - takie myśli, taką odpowiedź zostawił nam Ksiądz Kaznodzieja podczas pierwszej nauki odpustowej o godz. 9.00.

A o 11.00 na sumie modlili się hodowcy i miłośnicy koni, z przedstawicielami Podhalańskiej Banderii Konnej. Procesję z darami, modlitwę powszechną obstawili koniarze, a dzewczęta ze SzkołyPodstawowej wypowiedziały po góralsku Księdzu Celebransowi i summiście zarazem, ks. Leszkowi Urodzie  życzenia z okazji 25 lecia sakramentu kapłaństwa. Ad multos Annos Księże Jubilacie.

Podczas wieczornej Mszy św. roratnie, dzieci przygotowujące się do przyjęcia Jezusa do swoich serc w Komunii świętej zawierzyły się razem ze swoimi rodzicami Matce Bożej i otrzymały od rodziców medalik z wizerunkiem Matki Bożej Ludmierskiej. W tym znaku - tarczy obronnej, ryngrafu Matka Boża proszona jest, aby dziecko broniła i strzegła. Maryjo opiekuj sie nimi.

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

Zobacz zdjęcia>>

Zdjęcia z wieczora>>

Hodowcy koni w objektywie Jana Cieplińskiego>>

 
Drugie przesłanie adwentowe
Sunday, 07 December 2014 10:37

W drugą niedzielę Adwentu AD 2014 parafia ludźmierska gości s.Terezittę i s. Marisławę ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Siostry dzielą się świadectwem swego życia zakonnego, karmelitańskiego. Mała Św. Teresa mawiała: "Moim niebem będzie dobrze czynić na ziemi" - i siostry chcą kontynuować to przesłanie w swoim zyciu. Natomiast św. Teresa z Avila, z którą przeżywamy tegoroczne roraty jest Matką wszystkich zakonów karmelitańskich, a była zwyczajną kobietą z krwi i kości - jak mówią siostry. Może też być Przewodniczką do świętości - zwłaszcza dla górali, którzy mają, jak Ona - Hiszpanka - gorącą krew. "My też możemy się odnaleźć w świętych - mówiły siostry karmelitanki - i możemy dojść tam dokąd Oni doszli - na szczyty świętości. Trzeba tylko zadbać o piękno wewnętrzne, którym jest nasza dusza - zamek wykonany z diamentu, albo z kryształu, w którego najpiękniejszej komnacie zamieszkuje Król, Pan nasz Jezus Chrystus. Teresa żyła z sercem przebitym grotem Miłości Bożej. I my, podobnie jak Ona mamy być świadkami wielkich rzeczy, jakich dokonuje w naszych grzesznych duszach sam Bóg. Bo świętość to DAR Boga, nie zdobywamy jej własnymi siłami". Siostry pod koniec Mszy świętej wylosowały dwa serduszka z dobrymi uczynkami i wręczyły wylosowanym dzieciom figurki Niepokalanej i Jej Oblubieńca; dawały też do ucałowania, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, relikwie św. Teresy z Avila i rozdawały ulotki o rekolekcjach, które odbywać się będą w Czernej. A następnie Ks. Proboszcz podczas zmianki tajemnic różańcowych zaprosił na Różańcowy 20 miesięczny szlak w intencjach ŚDM, które będą się odbywały w Krakowie w lipcu 2016 r. wraz z ojciem świętym.

s. DL USJK

Zdjecia w galerii>>

 
Roraty ze świętą Teresą z Avila
Saturday, 06 December 2014 12:53

Dzieci ludźmierskie gromadnie przychodzą na roraty 2014 i poznają św. Teresę Wielką. I tańczą flamenco z ks. Bronisławem. Dziś także odwiedził dzieci św. biskup Mikołaj - nie przyszedł z pustymi rękami, chciał nauczyć dawania, nawet jeśli się ma niewiele. Dzieci wiedzą, że Solo Dios basta - jak mawiała św. Teresa z Avila.

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

 
Rycerze Serca Jezusowego
Friday, 05 December 2014 20:10

Liturgią pierwszego piątku miesiąca grudnia rozpoczynamy Triduum przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. W dzisiejszej Eucharystii wotywnej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa biorą udział Rycerze Jezusowego Serca - Rycerze Kolumba rady ludźmierskiej z p. Pawłem Putm na czele. Eucharystii przewodniczyl i kazanie wyglosił ks. Proboszcz Kazimierz Klimczak. Przypomniał, że przed miesiącem przybliżył postać św. s. Faustyny i spotkanie to zaowocowało przywróceniem nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia w trzeci piątek miesiąca. Dziś do Rycerzy mówił o świętym wojskowym, o św. Rafale Kalinowskim - patronie rocznika święceń Ks. Proboszcza (1991), a byl to zarazem rok kanonizacji o. Rafała. Wiele przeżył w swoim życiu: powstanie styczniowe, syberyjską katorgę, czas odejścia od Boga i poszukiwania, czas nawrócenia i wielkiej gorliwości. "Nie krwi, lecz potu naszego potrzebuje Ojczyzna " - mawiał św. Rafał. Byl Człowiekiem KONFESJONAŁU, Męczennikiem KONFESJONAŁU, Ofiara KONFESJONAŁU. Potrafił zrozumieć czlowieka, który się Bogu gdzieś zagubił, który się zaplątał. "I może nas w tych czasach nauczyć, że można dzielić sie z innymi - samemu NIC nie mając - mówił Ksiądz Proboszcz - a także, że tak ważne jest być razem: człowiekowi z człowiekiem, razem działać."

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

 
Zaproszenie na Mszę św. w intencji hodowców koni
Friday, 05 December 2014 15:16

Proboszcz Sanktuarium w Ludźmierzu, Ks. Kazimierz Klimczak, wzorem lat ubiegłych, zaprasza na Mszę Świętą w intencji hodowców i właścicieli koni. Msza św. odprawiona zostanie  w dniu 8 grudnia 2014 r., w Uroczystość Niepokalanego‎ Poczęcia NMP o godz.11. 00. Zapraszamy wszystkich hodowców koni, dorożkarzy, jeźdźców, uczestników banderii konnych i wyścigów kumoterek oraz sympatyków wraz z rodzinami z całego Podhala, Spisza i Orawy. Bożena Gąsiennica Związek Podhalan.

Tak było przed rokiem>>

 
Misyjna adopcja kleryka
Tuesday, 02 December 2014 11:51

26 października po Mszy św. o godz. 9.00 został rozstrzygnięty konkurs na najpiekniejszy różaniec - wszyscy zdobyli pierwsze miejsce, dyplom oraz czekoladę. Odbyła się też licytacja różańcy robionych własnoręcznie przez ks. Franciszka Czaję - seracnina z Krakowa, naszego parafianina. Za zebrane ofiary zaadoptujemy kleryka lub dziecko z kraju misyjnego.

Dziś otrzymalismy odpowiedź i podziękowanie z sekretariatu Papieskich Dzieł Misyjnych św. Piotra z Warszawy, za ofiarę na rzecz kleryków z seminarium św. Jana Marii Vianneya z Madagaskaru. Cieszymy się, że choć troszkę udało się pomóc, chociaż potrzeby są jeszcze ogromne. Potrzebna jest biblioteka, książki.

Download this file (Drodzy Przyjaciele Misji.pdf)Drodzy Przyjaciele Misji.pdf(rozmiar: 321 Kb)
 
« Start - Prev - 12345678910 - Next - End »

Page 1 of 44

Banns

Matka Boża Ludźmierska

sympozjum

Biblia

drogo-do-nieba-wiodaca

Album

koronacja_v2

Modlitewnik

drogo-do-nieba-wiodaca

STATISTIC OF VISITS

mod_vvisit_counterToday1388
mod_vvisit_counterYesterday1780
mod_vvisit_counterLast week14644
mod_vvisit_counterLast month57914
mod_vvisit_counterAll days1383666

Online now: 57