MBL

Biblia

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 461 gości oraz 0 użytkowników.

Sanktuarium Maryjnefb

 

Pamiątkifb

PISZĄ, MÓWIĄ O NAS:

 

indeks1

   

indeks

 

pielgrzym

 

    cico TVPodhalelogoZakopane   

Artykuły Aktualności

Człowiek, który jest blisko Boga - zawsze jest młody

 

DSC 3214

 

Uroczystą procesją, z kadzidłem, w oprawie gitarowo-skrzypcowej rozpoczęła się wieczorna Eucharystia pierwszoczwartkowa. Po półgodzinnej adoracji - dziękując Jezusowi ukrytemu w Przenajświętszym Sakramencie Ołtarza za powołania kapłańskie i zakonne Litanią do Najświętszego Sakramentu, w której uczestniczyło sporo młodzieży gimnazjalnej i młodszej - młodzież bardzo czynnie włączyła się w liturgię. Czytania, modlitwa powszechna. Liturgia na wysokie fis. Zgromadziliśmy się w tak młodym Kościele, by na nowo podjąć dalszy ciąg swojej wewnętrznej formacji - witał zebranych ks. Bronisław - są pośród nas grupy formacyjne działające przy naszej parafii:

  • ministranci,
  • lektorzy,
  • schola,
  • Ruch Światło-Życie,
  • Eucharystyczny Ruch Młodych.

Człowiek, który jest blisko Boga - zawsze jest młody - mówił -  11 miesięcy przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się  w lipcu 2016 w Krakowie. Po Mszy św. spotkali się wszyscy z nowym księdzem katechetą z Gimnazjum - ks. Krzysztofem Krukiem. To było małe zapoznanie. Reszta na kolejnych spotkaniach w ciągu roku szkolno-katechetycznego.

Zbliżajcie się do Boga, bo człowiek, który jest blisko Boga zawsze jest młody. 

 

DSC 3231

 

Zdjęcia;

2015.09.03 - Rozpoczęcie Roku Formacyjnego

 

 

Z Duchem Świętym w nowy rok szkolny

 

DSC 3125

 

1 września - z Bogiem rozpoczęliśmy dziś pierwszy dzień roku szkolnego i katechetycznego, wyjątkowo w tym roku - razem - zarówno dzieci szkolne jak i młodzież gimnazjalna.

Słowo powitalne wygłosił Ksiądz proboszcz Kazimierz Klimczak, w którym powitał najmłodszych wchodzących dopiero w progi szkolnej edukacji, ale i tych dla których to kolejny - zapewne nie zawsze łatwy i przyjemny - rok nauki. Jednak z Bogiem nie ma nic niemożliwego - dlatego witając z Nim czas 10 miesięcy w szkolnych ławach będzie zawsze z nami... abyśmy zawsze pamiętali i z nim kroczyli.

Boże Słowo skierował do młodych ks. Bronisław: Pan Bóg pragnie przypomnieć nam jak bardzo zależy mu na naszym dobru , naszym szczęściu, naszej dojrzałości. "Jesteś mój - zależy mi na Tobie", Bóg pragnie nas przyciągnąć do siebie nie poprzez sztuczki, nie na siłę... ale wyjątkowymi więzami - to więzy miłości. Najpiękniejsze więzy jakie mogą być - dają one wolność i pewność, że osoba którą kochamy jest najważniejsza.
Różne są w nas niepokoje, ale Bóg mówi - nie bój się - bo wszystko to jest dla mnie ważne!
Jeśli człowiek pragnie zbudować prawdziwą relację z Bogiem musi pamiętać o dwóch ważnych rzeczach;
- szkole - która daje mądrość ludzką, piękne zachowanie, umiejętność rozmawiania z drugim człowiekiem - po ludzku - dającej nam wykształcenie,
- katechezie - która, z kolei pozwala nam  otworzyć swe serce na Boga, by być dobrym nie tylko po ludzku, lecz byśmy umieli iść za tym co piękne w sercu... nie tylko po ludzku!
Bardzo dobrze, że jako ludzie wierzący rozpoczęliśmy rok szkolny z Bogiem, który pragnie dać nam Ducha Świętego - korzystajmy z jego darów i chciejmy z nim współpracować. Idźmy za przykładem naszych patronów i świętych, którzy wygrali z Nim swoje życie.
Byśmy byli ludźmi dobrymi - tego życzę sobie i Wam - Amen.


Bóg zapłać.

 

Zdjęcia;

2015.09.01 - Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2015/16

 

 

Gdzie jest Twój entuzjazm wiary?

 

DSC 3109

 

Ze sztandarem, kapelą, zespołem Mali Śwarni oraz z wiązanką melodii góralskich Związek Podhalan wszedł o 11.00 do bazyliki ludźmierskiej na Eucharystię w ostatnią niedzielę sierpnia. Pan Bóg zachęca nas dzisiaj, by wracać do korzeni - rozpoczął ks. Bronisław słowa powitania - oddział ZP z Nowego Targu nam w tym pomoże - poprzez tożsamość, strój, muzykę, tradycję - pomoże nam w powrocie do korzeni. Gdzie jest Twój entuzjazm wiary? - pytał kaznodzieja za papieżem Franciszkiem -  Chcę żyć według prawa Bożego. A za św. Jakubem powtarzał: Religijność czysta i bez skazy (...) polega na zachowaniu siebie samego od wpływów świata. Co można zrobić, aby wypełnić Słowo Boże w swoim życiu? - spróbuj zajrzeć do swojego wnętrza. Jakże trzeba dzisiaj walczyć o to, aby tradycje nie były tylko zewnętrzne, lecz, by wiara nasza przekładała się na codzienność.

Czytania, modlitwa powszechna, śpiew na dary i na komunię - to obsada ZP z miasta. 

Podczas ogłoszeń ks. Proboszcz uradował się obecnością, pozdrowił i powitał przedstawicieli ZP od najmniejszego dziecka do seniora. Powtórzył, że pomysł zrodził się około wiosennego święta bacowskiego, aby poszczególne oddziały ZP meldowały się w ostatnie niedziele między kwietniem a październikiem u Matki Bożej Gaździny Podhala, żeby się Matka Boża przyjrzała każdemu z osobna. Zawierzacie swoje sprawy, i Związku i rodzin i uczelni.

Głos zabrał jeszcze prezes ZP z Nowego Targu Wojciech Groń dziękując Ks. Proboszczowi, Małym Śwarnym, pocztowi sztandarowemu; zaprosił zebranych, by razem z kapelanem przeszli pod figurę św. Jana Pawła II, by złożyć wiązankę kwiatów i pokłonić się największemu spośród ludźmierskich pielgrzymów.

 

DSC 3097

 

Zdjęcia;

30.08.2015 - oprawa ZP oddział Nowy Targ

 

Czuwanie wynagradzające we wrześniu

 

 

003

 

 

Już 5 września - pierwsza sobota z czuwaniem wynagradzającym

z   R ó ż a ń c e m   w   r ę k u

„aby od Maryi uczyć się miłości do Chrystusa i wybierać w ten sposób szkołę najlepszą”

                                                             Św. Jan Paweł II, Ludźmierz 7.VI.1997 r.

 

LUDŹMIERZ, 5 września 2015 r.

 

18.00  MSZA ŚWIĘTA z homilią - Ksiądz z parafii  Raba Wyżna


                 - adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią Loretańską,

                 - modlitwa do Ducha Świętego,

                 - akt oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

R Ó Ż A N I E C    F AT I M S K I

prowadzi Dekanat Rabka

             

19.30       - I cz. Radosna (30 min) -  prowadzi parafia Sieniawa

20.00      - II cz. Światła (30 min) -  prowadzi parafia Rokiciny Podhalańskie

20.30      - III cz. Bolesna (30 min) - prowadzi  parafia  Spytkowice          

21.00      - Apel Jasnogórski  
 procesja Maryjna ze świecami do MOR - IV cz. Chwalebna - prowadzi  parafia Skawa

21.40       - Msza święta  z homilią – Kapłan z parafii Skawa

 


Serdecznie zapraszamy       Ks. Kustosz Kazimierz Klimczak

        

Ps.   „JERYCHO - październik 2015”

 

            Przewielebni Księża Proboszczowie i drodzy Zelatorzy,

 W obliczu wyzwań, zadań i  problemów, które stoją przed społeczeństwem w naszym kraju a także całym Kościołem (Synod dot. Rodziny), pragniemy połączyć się we wspólnej błagalnej modlitwie  w intencji Kościoła, Ojczyzny, Europy i świata.

Zapraszamy wszystkich gorąco do udziału  w Jerycho - październik 2015. Ustalony telefonicznie czas modlitwy parafii  prześlemy w programie do Ks. Proboszcza i zelatora. Prosimy o przyjęcie, w miarę możliwości, ustalonego podziału czasu (informacja w załączniku).

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (fat IX'15.pdf)fat IX'15.pdf[ ]410 kB

13 rocznica śmierci druha Piotra

 

florian

 

Rycerze św. Floriana - pozdrawiam Was, którzy przybyliście na tę Eucharystię ze sztandarami i z kadrą - witał strażaków ks. Proboszcz w 13 rocznicę śmierci ich druha Piotra Wacha - Strażak to piękny mundur, piękna służba, ale są takie chwile w życiu strażaka, że aż serce pęka. W 13 rocznicę oddania życia przez Piotra za drugiego człowieka modlę się za wszystkich zmarłych strażaków, ale i za Was, za wszystkie akcje. Gratuluję i cieszę się, że pamiętacie o swoim druhu, koledze. Niech ta Msza św. da spokój duszy Piotrowi, modlimy się o miłosierdzie. A jeśli już jest zbawiony - to on się będzie wstawiał za nas. Czytanie przeczytała koleżanka druhna. Dwa poczty sztandarowe stały tuż przy ołtarzu. 

 

Zdjęcia;

28.08.2015 r. - XIII rocznica śmierci druha Piotra Wacha

 

G W Aleksandra Gesiorowska

 

 

Młodzi z pielgrzymką w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

20150829 133453

 

W sobotę 29 sierpnia odbyła się 43 pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej.

„Kościół musi czuwać na modlitwie wraz z Maryją, aby moc Ducha Świętego mogła się w pełni objawić w każdym z nas” – mówił podczas homilii kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Podczas spotkania kard. Dziwisz udzielił błogosławieństwa posługi nowych animatorów oazowych, ceremoniarzy parafialnych oraz par rejonowych Domowego Kościoła.

Z naszej Parafii udało się 20 osób, a wśród nich dwie dziewczyny, które ks. Kardynał pobłogosławił do pracy w grupach parafialnych Oazy Dzieci Bożych.

Gratulujemy życzymy wielu łask Bożych opieki MBL na dalszą służbę.

 

20150829 133423

 

 

Związek Podhalan oddział Nowy Targ zaprasza...

Związek Podhalan oddział w Nowym Targu

 

Zaprasza na niedzielną Mszę Św. do Sanktuarium Ludźmierskiego

30 sierpnia o godz. 11:00.

Msza Św. w góralskiej oprawie przygotowana przez nowotarski oddział Związku Podhalan.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

msza

 

 

 

 

Ludźmierskie ciasteczka

 DSC 0267

Album

Modlitewnik

Biblia