Start page Start pageContact Contact
PolishEnglishFrenchSlovak
Saturday, 25 October 2014
MBL
Site map Site map
Start page Parish Aktualności
Aktualności parafialne
Święto ludźmierskiego Pielgrzyma
Wednesday, 22 October 2014 15:44

Dziś po raz pierwszy obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II - ludźmierskiego Pielgrzyma. Do sanktuarium przyjechała Szkoła Podstawowa z Łapsz Wyżnych, której patronuje święty papież-Polak. Dzieci obejrzały film, zobaczyły i zachwyciły się "dywanikiem różańcowym" utranym przez ich rówieśników przed 17 laty dla papieża. W bazylice (ze względyu na padający nieustannie deszcz i zimno przenikliwe) odmówiły Tajemnice Światła różańca świętego i uczestniczyły czynnie ze sztandarem Szkoły w południowej Eucharystii. Na koniec ucalowały relikwie świętego Jana Pawła II, złożyły kwiaty i znicz. Dziękujemy im za świadectwo przyjaźni ze świętymi jakie dali.

s. DL USJK

Zdjęcia, dzięki uprzejmości pracowników Szkoły w Łapszach>

Cały dzień padało, nie można więc było rozpocząć modlitwy różańcowej przy figurze św. Jana Pawła II w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym. Wszystko odbyło się w bazylice.

Zobacz zdjęcia>>

 
Ludźmierski pociąg do modlitwy
Sunday, 19 October 2014 20:18

Każdego dnia dzieci w sanktuarium ludźmierskim tworzą modlitewny "pociąg" różańcowy. Do dzisiaj przynosiły zrobione przez siebie, przy współudziale mam i babć różańce - za tydzień rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy i  najbardziej oryginalny. Różańce są różne: z zakrętek, z żelków, z bibuły kolorowej, z żołędzi, z muszelek, z jabłuszek, z różyczek kolorowych, z cukierków, z ptysi rosołowych. Piękne i niektóre smaczne. A wszystkie takie wypracowane.

Pociąg do modlitwy>>

Różańce na konkurs>>

Dzieci różańcowe>>

 
Światowy Tydzień Misyjny
Sunday, 19 October 2014 11:27

Z okazji kolejnego Światowego Tygodnia Misyjnego nawiedził naszą parafię ks. Marek Gizicki - diecezjalny kapłan archidiecezji krakowskiej. Od 14 lat pracuje w Tanzanii, w rejonie Sunya wśród Masajów. Powitany przez Księdza Proboszcza włącznie z przedstawicielami Związku Podhalan z prezesem Andrzejem Skupniem na czele celebrował Mszę św. Rozpoczął od znaku Krzyża w języku suahili. Opowiadal następnie o różnicy kultur, o szacunku człowieka do człowieka, gdzieś tam u podnóża Kilimandżaro, niedaleko jeziora Wiktoria, śpiewał i rozśpiewał kościół. Podziękował parafianom za wsparcie modlitewne, które tak bardzo misjonarzo jest potrzebne jako niezbędne zaplecze. I udzielił błogosławieństwa w narzeczu Masajów. A róże różańcowe złożyły ofiary na rzecz misji.

Dziś także obchodzimy 30 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy za wzór życia i modlitwy tego skromnego, prostego, a zarazem odważnego kapłana. I modlimy się o dar kanonizacji, jednocześnie dziękując za dzisiejszą beatyfikację papieża Pawła VI.

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

Odpust w Długopolu>>

 
Pielgrzymka Biegowa po Europie
Thursday, 16 October 2014 00:00

W dniu wczorajszym ok. godziny 16.45 przybiegła do Ludźmierza Pielgrzymka Biegowa z Rudy Śląskiej. Bieg, w ramach "Pokojowych Sztafet Biegowych po Europie", w tym roku został skierowany na Podhale z okazji 35 rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Trasa biegu prowadzi przez Ludźmierz, Rabkę do Wadowic. Przesłanie pielgrzymki GAUDE MATER POLONIA wyraża radość i wdzięczność za tegoroczną kanonizację Papieża-Polaka. Dzisiaj, 16 października, w 36 rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyły na stolicę Piotrową, sztafeta dziesięcioosobowa wręczyła podziękowanie od burmistrza Rudy ks. Proboszczowi Kazimierzowi, a sami otrzymali znaczek z Matką Boską Ludźmierską. Po krótkiej modlitwie do św. Jana Pawła i umocnieni kapłańskim błogosławieństwem ruszyli spod figury w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym sanktuarium do miasta. Kolejna stacja postojowa będzie także przy figurze św. Papieża-Polaka. Po obiedzie, oK.14.30 mają dobiec do celu, do papieskiego miasta Wadowic. Mają ładną pogodę, słonko im świeci poprzez kolorowe liście, niosąc radość. Życzymy im dobrej drogi i mówimy: Boże prowadź.

A w bazylice po każdej Mszy św. okazja do ucalowania relikwii ludźmierskiego Pielgrzyma, największego z rodu Polaków.

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

 

 
Jan Paweł II - świętymi bądźcie
Sunday, 12 October 2014 00:00

Po raz pierwszy obchodzimy Dzień Papieski po kanonizacji Jana Pawła II. Wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia, żywy pomnik papieża-Polaka. Po Mszy św. o  godz. 9.00, w piękne, jesienne, ale jakże ciepłe przedpołudnie procesjonalnie przeszliśmy z relikwiami Ludźmierskiego Pielgrzyma pod figurę w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym. Złożyliśmy kwiaty, odmówiliśmy Litanię do świętego Jana Pawła II, dziękując za ukazanie nam przykładu świętości zdobywanej w codzienności. Zdjęcia w galerii.

s. DL USJK

Orędzie Kardynała Metropolity Krakowskiego Stanisława Dziwisza>>

List Episkopatu do odczytania>>

Strona oficjalna Dnia Papieskiego>>

 
Różańce dla dzieci I komunijnych
Wednesday, 01 October 2014 19:11

U progu października, podczas pierwszego nabożeństwa różańcowego ks. Proboszcz poświęcił różańce dla dzieci przygotowujących się w tym roku do przyjęcia I Komunii świętej, a następnie rodzice z katechetami rozdali je dzieciom i już dziś dzieci modliły się trzymając w rękach ten niezwykły "łańcuch miłości" łączący serce człowieka z Sercem Bożym przez Niepokalane Serce Maryi. Różaniec to szczególny dar, który tu w Ludźmierzu pozostawił święty Jan Paweł II. Dar i zadanie dla Ciebie i dla mnie. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii w dni powszednie o 17.15, w niedziele o 17.30. "Odmawiajcie różaniec" - prosił 17 lat temu święty Pielgrzym Ludźmierski.

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

 
Modlitwa w intencjach synodu o rodzinie
Tuesday, 30 September 2014 10:26

5  października w Rzymie rozpocznie się Synod poświęcony rodzinie. Papież Franciszek zachęca nas do modlitwy za Synod. Włączmy się do modlitwy, odpowiadamy na wezwanie Następcy św. Piotra. Zachęćmy do modlitwy jak największą grupę naszych znajomych! Ułożona przez papieża Franciszka Modlitwa do Świętej Rodziny, o którą on prosi - w intencji rodzin i kapłanów -  brzmi :

Jezu, Maryjo i Józefie,

w Was kontemplujemy
blask prawdziwej miłości,
do Was zwracamy się z ufnością.

Święta Rodzino z Nazaretu,
uczyń także nasze rodziny
środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy,
autentycznymi szkołami Ewangelii
i małymi Kościołami domowymi.

Święta Rodzino z Nazaretu,
niech nigdy więcej w naszych rodzinach nikt nie doświadcza
przemocy, zamknięcia i podziałów:
ktokolwiek został zraniony albo zgorszony,
niech szybko zazna pocieszenia i uleczenia.

Święta Rodzino z Nazaretu,
oby przyszły Synod Biskupów
mógł przywrócić wszystkim świadomość
sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny,
jej piękna w Bożym zamyśle.

Jezu, Maryjo i Józefie,
usłyszcie, wysłuchajcie naszego błagania.

 

 
Zakończenie VI sezonu rowerowego w drodze do świętości
Sunday, 28 September 2014 13:25

To juz szósty raz rowerzyści przyjechali, by podziękować Gaździnie Podhala za udany sezon rowerowy. Przybyła ich jakaś trzydziestka. Spod Domu Podhalan podjechali pod figurę św. Jana Pawła II, by złożyć znicze pamięci Temu, który był rowerzystą, a teraz można powiedzieć, że jest "świętym rowerzystą". Razem z ks. Proboszczem Kazimierzem pomodlili się - dziękując za udany sezon rowerowy, modlili się przez wstawiennictwo świętego Papieża i Matki Boskiej Ludźmierskiej. A potem przeszli do bazyliki, by złożyć dziękczynną ofiarę za szczęśliwe szlaki rowerowe 2014. Ks. Bronisław - celebrans powitał ich gratulując, że przybywają rozpoczynając sezon, gdy przemierzają drogi Ojczyzny naszej z Giewontu na Hel, od Matki Bożej - Królowej polskich Gór - do Matki Bożej Królowej polskiego morza, od Ludźmierza do Swarzewa, i gdy kończą sezon jesienią. A potem kaznodzieja zaprosił, przypomniał o wielkim darze, jaki zostawił nam święty Pielgrzym - o różańcu, który w tym roku będziemy odmawiać: "Za mamę, tatę, za całą rodzinę" - gdyż w październiku w wiecznym mieście będzie się odbywał synod biskupów na temat rodziny. W ogłoszeniach ks. Proboszcz wspomniał o nowej inwestycji, którą jest rzutnik multimedialny zainstalowany w bazylice w minionym tygodniu, a także potwierdził, że gdy rowerzyści przed siedmiu laty zawieźli do Swarzewa kopię figury Matki Boskiej Ludźmierskiej - jest Ona tam do dzisiaj. Zapowiedział też Ks. Proboszcz rozpoczęcie nabożeństw różańcowych o 17.15 w dni powszednie i o 17.30 w niedziele, oraz konkurs na najpiękniejszy i najbardziej oryginalny różaniec wykonany przez dzieci, lub przez rodzinę.

 

s. DL USJK
Zdjęcia w galerii>>

 

 
W Centrum Jana Pawła
Monday, 22 September 2014 20:41

Kustosz Centrum Jana Pawła II - ks. prałat Jan Kabziński przywitał przybyłe dekanaty pragnące dziękować za kanonizację największego z rodu Polaków. "Przychodzimy w to miejsce, które jest Domem Boga. Przychodzimy jakby do siebie, bo Jan Paweł II zaprasza każdego z nas". Koncelebrowanej Eucharystii przewodniczył dziekan dekanatu Rabka - ks. prałat Antoni Zuziak. Homilię wygłosił ks. dr Stanisław Mieszczak - sercanin. Śpiewał chór Sancta Trinitas z Czarnego Dunajca. Także schola i dekanat czarno-dunajecki niósł relikwie Jana Pawła w procesji różańcowej. "Jan Paweł II nie schował swojej zapalonej lampy pod korcem - rozważał kaznodzieja przybliżając świętego papieża-Polaka jako profesora uniwersyteckiego - Był profesorem społeczności akademickiej, która uczy jak być wolnym i poszukuje Prawdy. A prawdziwa wiedza potrafi uporządkować relacje między człowiekiem a Bogiem i pomiędzy ludźmi. I jak Kopernik, też nie miał dylematu: wiedzieć, czy wierzyć?. Wiedział, że wiedza pogłębia wiarę. A i św. Jan z Kęt umiał posługiwać się wiedzą, by pogłębiać wiarę i stąd wyrastała jego świętość. Jan Paweł II uczy nas posługi myślenia." - zakońzcył kaznodzieja. A potem przy pięknie zachodzącym słońcu przeszliśmy drogę tajemnic światła.

Pielgrzymom ludźmierskim towarzyszył sam ksiądz Proboszcz, a jechaliśmy razem z pielgrzymami z Pyzówki, również z Ich Pasterzem.

Szczęśliwi, rozmodleni, rozśpiewani wracaliśmy do domu przez zaprzyjaźnioną Pyzówkę. Dziękujemy za wspólną modlitwę wdzięczności za kanonizację Pielgrzymna Ludźmierskiego. Wszak wdzięczność jest pamięcią serca - jak mawia Ks. Proboszcz Kazimierz.

s. DL USJK

Zdjęcia w galerii>>

 
Mater Verbi 2014
Sunday, 21 September 2014 15:30

21 września obchodzimy w Kościele polskim 48. Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym roku ojciec święty Franciszkek wystosował orędzie: "Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania". Ojciec święty pisze takie przesłanie w dniu św. Franciszka Salezego (24 stycznia).

Tak ważne jest bowiem: co czytamy? co oglądamy? czego szukamy serfując po stronach www?

A wczoraj na Jasnej Górze odbyła się XVIII Pielgrzymka "Niedzieli", dziękczynna za kanonizację św. Jana Pawła II - TOTUS TUUS i III Pielgrzymka Dziennikarzy Polskich. Podczas tego spotkania pracownicy poszczególnych edycji NIEDZIELI otrzymali nagrodę MATER VERBI. Z malopolskiej edycji również.

s. DL USJK

Download this file (niedziela.pdf)niedziela.pdf(rozmiar: 344 Kb)
Read more...
 
« Start - Prev - 12345678910 - Next - End »

Page 1 of 41

Banns

Matka Boża Ludźmierska

sympozjum

Biblia

drogo-do-nieba-wiodaca

Album

koronacja_v2

Modlitewnik

drogo-do-nieba-wiodaca

STATISTIC OF VISITS

mod_vvisit_counterToday530
mod_vvisit_counterYesterday1887
mod_vvisit_counterLast week9720
mod_vvisit_counterLast month58372
mod_vvisit_counterAll days1273336

Online now: 27