MBL

VII Tydzień Biblijny

Pod hasłem "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" w dniach 19-25 przeżywać będziemy VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Tydzień Biblijny to przede wszystkim taki czas, kiedy my sami sobie mamy przypomnieć, że Pismo św.  to przede wszystkim taka księga, po którą warto sięgać.
Św. Paweł w Liście do Tymoteusza pisze, że Pismo św. daje mądrość, wiarę w Jezusa Chrystusa i prowadzi nas do zbawienia. I to są chyba takie fundamenty, które daje nam dotykanie tej księgi, która, jak napisze Paweł, jest od Boga natchniona. Roman Brandstaetter powie: jest też Bogiem tchnąca. Dla mnie po to jest ten Tydzień Biblijny żeby nam przypomnieć, żeby przez ten czas pojawiała się ta zachęta, to przypomnienie aby sięgać po Pismo św. 

I zjazd karpacki

24 - 26 kwietnia w 80 rocznicę Święta Gór, w połączeniu ze Świętem Bacowskim na początek wypasu owiec na halach, Związek Podhala wraz z Sanktuarium Królowej Podhala organizują I ZJAZD KARPACKI. Program w załączniku.

Zobacz jeszcze>>

 

Attachments:
Download this file (Zjazd karpacki.pdf)Zjazd karpacki.pdf[ ]55 kB

Nowa gazetka - marcowa

Na święto Miłosierdzia Bożego polecamy nową gazetkę U nas w parafii. Ale też zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość niedzielny, Niedziela, Źródło, Nasza Arka

Attachments:
Download this file (u nas_rekolekcyjna_04.pdf)u nas_rekolekcyjna_04.pdf[ ]2059 kB

Pielgrzymka maturzystów

W niedzielę 3 Maja o godz. 15.30 będą mieli swoją audiencję u Królowej Podhala - maturzyści. Zapraszamy wszystkich podejmujących trud zdania egzaminu DOJRZAŁOŚCI. 

Attachments:
Download this file (maturzysci_mbl.pdf)maturzysci_mbl.pdf[ ]3419 kB

Figura św. Jana Pawła zdjęta z cokołu

Dziś, w 5 rocznicę katastrofy Smoleńskiej w godzinach wieczornych zdjęto figurę św. Jana Pawła II z cokołu. Potrzebny był do tego odpowiedni sprzęt i kilkanaście rąk. Ks. Proboszcz nad wszystkim ma pieczę. Wygląda tak, jakby Papież zszedł z piedestału. Zbliżył się do ludzi, do mieszkańców ludźmierskiej parafii, do pielgrzymów. Zostały ustawione przed Nim kwiaty i znicze. 

Zobacz zdjęcia>>

Ostatnio dodane

Album

Modlitewnik

Biblia